Ozonowanie

Ozonowanie

O ozonie:

 1. W stanie gazowym jest niebieski i ma charakterystyczny ostry zapach, przypominający zapach ditlenku siarki i chloru.
 1. Ozon jako silny utleniacz – powszechnie stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, w dezynfekcji i deakaryzacji pomieszczeń, w procesie uzdatniania wody, czy jako czynnik odkażający w przemyśle spożywczym.
 1. Ozon jest bardzo silnym związkiem utleniającym, dużo silniejszym od tlenu. Jego właściwości utleniające są związane z następującą reakcją O3=O2+O. Ozon rozpada się na cząsteczkę tlenu i tlen atomowy, który jest bardzo aktywny. Już w zwykłej temperaturze wywołuje procesy utleniania np. rtęci.
 1. Ozon jest 3-atomową stosunkowo nietrwałą cząsteczką tlenu, o bardzo silnych właściwościach utleniających i dezynfekujących. Wykazuje 50 razy silniejsze i 3000 razy szybsze działanie niż np. chlor .

Ozon likwiduje:

Ozon nie maskuje nieprzyjemnych zapachów lecz skutecznie je usuwa

 1. Grzyby i pleśnie
 2. Toksyczne substancje chemiczne
 3. Roztocza
 4. Zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego
 5. Drobnoustroje
 6. Pyłki kwiatowe
 7. Insekty i gryzonie

Komu polecamy ozonowanie?

Jeżeli kupiłeś lub wynająłeś mieszkanie dobrze byłoby to mieszkanie zdezynfekować ponieważ nie wiemy kto wcześniej mieszkał w tymże mieszkaniu lub też z jakimi chorobami się zmagał. Być może poprzedni lokator mieszkał razem ze swoimi pupilami, na które mamy uczulenie. My również uwielbiamy zwierzęta, ale pamiętajmy również o tym, że nasze domowe zwierzątka gromadzą na sobie nieprzyjemne zapachy jak i też roznoszą zarazki.

Dezynfekcja po zmarłym.

Niestety zdarza się również, że w naszym mieszkaniu czy też domu zmarła nasza najbliższa osoba. Powinniśmy zdezynfekować takie mieszkanie. Ozon skutecznie sterylizuje i dezynfekuje trupi jad który wytwarza się niestety po śmierci.

Alergie

Ozonowanie skutecznie zlikwiduje roztocza i alergeny jak i bakterie oraz rodniki.

Myślisz o wynajmie mieszkania lub jego sprzedaży?

Dobrze wiemy, że nieprzyjemny zapach może zniechęcić do wynajęcia lub kupna mieszkania.

Ozonowanie mieszkań i domów, pokoi hotelowych, gabinetów, pomieszczeń biurowych i magazynów Brzydkie zapachy w miejscach gdzie przebywamy, odpoczywamy czy mieszkamy nie oznaczają niedbałości z naszej strony. Nieprzyjemny zapach może być spowodowany innymi czynnikami na które niestety nie mamy wpływu. Są to bakterie, pleśnie, grzyby czy też drobnoustroje, stęchlizna.

Twój dom jest po remoncie, zalaniu, pożarze i czuć ten brzydki zapach, który ciągle nam przypomina to przykre zdarzenie. Zadzwoń do nas- zajmiemy się tym.

W okresie jesiennym często w naszych domach goszczą bakterie, częściej chorujemy. Możesz pozbyć się bakterii ozonując pomieszczenia we własnym domu, biurze lub mieszkaniu.

Ozonowanie odzieży, rzeczy codziennego użytku oraz zabawek i maskotek.

Ozonowanie środków komunikacji.

Kupiłeś auto, chcesz je sprzedać? Nie ma problemu. Zlikwidujemy bakterie i brzydkie zapachy nawet po dymie tytoniowym.

Co najważniejsze ozonowanie nie maskuje jedynie nieprzyjemnych zapachów, a je definitywnie usuwa. Ozon całkowicie likwiduje pozostały po remoncie domu zapach farby lub lakieru, a także świetnie sobie radzi z pozbyciem się zapachu stęchlizny takich pomieszczeń jak strych czy piwnica. Ozonowanie wykonywane przynajmniej raz na 3 miesiące jest w stanie zlikwidować aż 90% alergenów domowych. Usługa ta jest stosowana również do sterylizacji pomieszczeń po chorobach domowników.